Yener POLAT
0
Yükleniyor...
Web Tabanlı
Yazılım Geliştirme
Her Yerden
- Ulaşılabilir
YAZILIM

Neden Web Yazılım?

Yazılımlar farklı sektörlere ve özelliklere göre değişiklik gösterebilir. Web tabanlı yazılımlar ile internetinizin olduğu her yerden işlem yapmanıza imkan sağlar. Örneğin şirket içi verilerin tutulduğu bir web tabanlı yazılım yaptırdınız. Sizin için belirtilen yetkiler doğrultusunda internet erişiminiz olduğu sürece nerede olursanız olun size erişim ve işlem yapma kolaylığı sağlar. İnternette gördüğümüz kurumsal web siteleri veya eticaret siteleri hepsi aslında birer web tabanlı yazılımdır. Tıkladığınız bir butonun işlem yapması veya sistemde sayfalar arası geçişler, alışveriş yapmanız gibi birçok işlevi yerine getiren sistemin arkaplanında çalışan yazılım sayesinde olmaktadır. Web tabanlı ve internet platformunda çalışan yazılımlar ile her yerden işlerinizi rahatlıkla yürütebilirsiniz.

Web Yazılım
Nedir?

Web tabanlı yazılımlarda temel amaç internet üzerinden yazılıma kullanıcıların yetkileri doğrultusunda erişimini sağlamaktır. Web tabanlı yazılımlar ana sunucu dediğimiz bir server da çalışır ve buradan yazılımın içeriği veya özellikleri doğrultusunda kullanıcıların erişerek işlem yapmalarına imkan sağlar. Cihazınızın özelliklerinden daha çok internet bağlantı hızınız birinci derecede program üzerinde işlem yapmanızı etkiler. Dışarıdan kullanıma açık olduğu için güvenlik önlemlerinin alınması ve yazılımın da yeteri güvenlik protokollerine uygun yazılması gerekir. Eticaret sistemleri de birer web tabanlı yazılımdır. Üye girişi, alışveriş yapam, ödeme gibi birçok farklı özellik barındıran web tabanlı yazılımlara en güzel örnek oluşturur.

Yükünüzü Hafifletiyoruz

"Web tabanlı yazılım çözümleri ile evden, arabadan, uçaktan, her yerden işinizi kontrol edebilir ve iş yükünüzü azaltmış olursunuz.."

- Yener POLAT
Kaydır
veya Bekle